[Etkinlik] The Battle for Arachis

[Etkinlik] The Battle for Arachis

Bu konum, zayıfları veya kuruyemiş alerjisi olanları ayırmaz. Ama insanların olduğu yerde kişisel çıkar için bir yer vardır. Kredi alın ve güvenli bir yuvaya sahip imrenilen ordu ayaklarınızın altına düşecek. Hemen başlayın ve tüm Arachis’in tek sahibi olun!

 7 Nisan saat 12:00 GMT’den 18 Nisan saat 12:00 GMT’ye kadar Savaşlarda kredi toplayın, onları bir ordu kurmak için kullanın ve gıpta edilen ödüllere giden yolda düşmanlarınızı yok edin!

Ödüller

USS Davis (DD-395) (derece III) — Premium, kupon Maliyetler: 2 zafer puanı Ölümcül yakın menzilli AA pilli Somers sınıfı muhrip

Alecto Mk.I (Seviye I) — Premium, kupon Maliyetler: 1 zafer puanı İngiliz Alecto Mk.I KMT, düşük profilli ve güçlü 95 mm obüs içerir

Kfir C.2 (Seviye VII) — etkinlik aracı, kupon Maliyetler: 3 zafer puanı Kanardlara ve etkileyici yüke sahip ilk seri Kfir avcı uçağı

Kfir C.2 (Seviye VII) — etkinlik aracı, kupon Maliyetler: 3 zafer puanı Kanardlara ve etkileyici yüke sahip ilk seri Kfir avcı uçağı

 


Nasıl katılacağım ?

Çok oyunculu savaşlarda savaşın! Her savaştan sonra kredili bir tedarik sandığı alacaksınız – “Atölye → The Battle for Arachis” menüsünde kullanılabilecek para birimi.

“The Battle for Arachis”da, savaşta kazandığınız kredileri bir üs ve birimler inşa etmek için kullanırsınız ve daha sonra düşman kuvvetlerini yok etmek için kullanırsınız. Düşmanı savaş alanından sildikten sonra, özel ödül araçlarıyla değiştirilebilecek zafer puanları alacaksınız.

Anahtar öğeler

Kredi                                                                        Üsler ve birimler oluşturmak için gerekli. Savaştan sonra kredilerle birlikte tedarik sandığını açın. Savaşta harcanan her 10 dakika için verilecektir (Seviye III’ten itibaren ve %50’nin üzerinde aktivite gerekli). İkmal sandığı içinde 150 ile 300 arasında kredi bulunur.

Süper silah puanları                                Savaşın son aşamasında gerekli. Ağır Lazer Silahı ile değiştirilebilir. Savaşta harcanan her 10 dakika için verilecektir (Seviye III’ten itibaren ve %50’nin üzerinde aktivite gerekli). Her savaştan sonra küçük bir şansla bir Ağır Lazer Silahı hazırlayabilirsiniz.

Yükseltme noktaları                                    Haritadaki tüm saldırıların süresini kısaltan seviye 1 ve seviye 2 yükseltmeleri ile değiştirilebilir. Savaşta 1.lik için verilecektir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Bir savaş sırasında birkaç tedarik sandığı ve süper silah puanları alabilirsiniz. Kalan birikmiş süre bir sonraki savaşta sayılacaktır.


Oyun Haritası

Oyun haritasına ulaşmak için “Atölye →Battle for Arachis için savaş” menüsünde “Harita”ya tıklayın. Önünüzde beş saldırı yönü açılacak. Bir zafer puanı kazanmak için hepsini tamamlamanız gerekir.

Haritanın her karesinde düşman kuvvetlerine saldırmak için belirli sayıda biriminize ihtiyacınız olacak. Saldırı, bir sonraki savaşta bekleyebileceğiniz zaman alacaktır.

 

Görevleriniz                                             Krediler için üssünde inşa edilecek ve birimlerinizi inşa etmek için gerekli.

Birimleriniz                                                    Kaide üzerinde gerekli bina varsa kredi karşılığı yapılacaktır.                                                Marketten satın alınabilen paralı askerlerden alınabilir.

Düşman Kuvvetleri                                 Düşman birimleri, savunma yapıları veya binaları.                                                          Düşman kuvvetlerine saldırmak, açıklamada belirtilen birimlerinizin sayısını tüketecektir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Fazla krediler paralı askerler inşa etmek için kullanılabilir. Bu birimler Pazarda ticarete uygundur ve normal birlikler olarak orduya alınabilir. Paralı askerler inşa etmek, normal birimler inşa etmekten belirgin şekilde daha pahalıdır.


Düşman üssünü yok etmek

Düşman üssü son saldırı hattında bulunur ve yıkımı, son ve en önemli düşman yapısına – İnşaat Alanına saldırmak dışında, diğer savaşlardan temel olarak farklı değildir.

Ağır Lazer Silahı

İnşaat alanını yok etmek için süper silah noktaları için ağır bir lazer silahı yaratmanız gerekiyor. Son düşman binasını yok ettikten sonra “Victory” butonu görünecektir.

Hak edilmiş bir Zafer puanı almak için tıklayın.

 

 

 

 

 

Daha fazla zafer puanı kazanmak için diğer savaşlarda kazanmanız gerekir. Sonraki her savaş yeni bir haritada başlar. İyi şanlar!

 


Ödül almak

Zafer puanları için herhangi bir özel etkinlik aracını herhangi bir sırayla sipariş edebilirsiniz!

 • Kfir C.2 ve Т-72М2 Moderna kuponları etkinliğin başlangıcından 2 Mayıs saat 12:00 GMT’ye kadar satın alınabilir.
 • USS Davis (DD-395) ve Alecto Mk.I kuponları 25 Nisan saat 12:00 GMT’den 2 Mayıs saat 12:00 GMT’ye kadar satın alınabilir. PlayStation ve Xbox oyuncuları bu araçları 18 Nisan saat 12:00 GMT’den 2 Mayıs saat 12:00 GMT’ye kadar satın alabilirler.

Tüm etkinlik araçları, kendi hesabınız için etkinleştirilebilecek veya Market’te işlem görebilecek kuponlar şeklinde dağıtılacaktır.

PlayStation ve Xbox oyuncuları için

Pazarın yokluğu ilerlemenizi yavaşlatmaz. “Atölye → Battle for Arachis ” menüsünde Altın Kartallar için özel eşya satın alabilirsiniz:

Tedarik kasası (2000 kredi)                   Oyun haritasını geçmek için binalar ve birimler inşa etmek için gereken kredileri içerir.

Saray                                                           Sınırlama olmaksızın savaşlarda ek süper silah puanları elde etmenizi sağlayan benzersiz bina, savaşta harcanan her 10 dakika için 6 birim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Detaylar

Tüm etkinlik öğeleri aşağıdaki oyun modlarında elde edilebilir

 • Kara araçları AB, RB ve SB.
 • Uçak AB ve RB.
 • Deniz araçları AB ve RB.
 • “Children of Arachis” etkinliği.

Savaşta alınan öğelerin toplam sayısı sınırlıdır

 • Tedarik sandığı – günde 40’a kadar ve etkinlik sırasında 400’e kadar (18 Nisan’da saat 12:00 GMT’ye kadar).
 • Süper silah puanları – günde 40’a kadar ve etkinlik sırasında 320’ye kadar (18 Nisan’da saat 12:00 GMT’ye kadar).
 • Yükseltme puanları — Etkinlik sırasında 240’a kadar (18 Nisan saat 12:00 GMT’ye kadar)

Açıklamalarında listelendiği gibi Pazarda etkinlik öğelerinin ticaretini yapmak mümkündür.

 • Haritadaki her saldırı zaman alır. 1. seviye yükseltme (20 yükseltme puanı) ve 2. seviye yükseltme (40 yükseltme puanı) toplanıp kullanılarak kısaltılabilir.

Etkinlik tarihleri

 • İkmal sandıkları, Süper Silah puanları ve yükseltme puanları, 7 Nisan saat 12:00 GMT’den 18 Nisan saat 12:00 GMT’ye kadar olan savaşlarda elde edilebilir.
 • 25 Nisan saat 12:00 GMT’ye kadar oyun haritasındaki savaşlara katılabilirsiniz.
 • Araç kuponları hariç tüm etkinlik eşyalarını 25 Nisan saat 11:30 GMT’ye kadar Market’te takas edebilirsiniz.
 • 25 Nisan GMT saat 12:00’de zafer puanları ve araç kuponları dışındaki tüm etkinlik eşyaları envanterden ve Marketten kaldırılacaktır.
 • 2 Mayıs GMT saat 12:00’de zafer puanları envanterden silinecektir. Bunları bu tarihten önce etkinlik araçlarıyla değiştirin!

Ekstra

Kısaca 3. seviye araçlar ile bir savaşta %50 üstünde aktivite yakalamaya dikkat edin. 

Etkinlik tek başına yapılabilir, ancak zorlanabilirsiniz, bunun için aşağıda iki tane Discord sunucu linki bırakıyorum, buradaki topluluklara katılarak beraber etkinlikleri yapabilirsiniz.

WTTR.net Discord

https://discord.wttr.net


War Thunder Türkiye Discord

https://discord.gg/8QqRUT6CKH

Ayrıca etkinlik hakkında kafanıza takılan soruları, veya yaşadığınız sorunları bu Discord sunucularından yardım alabilirsiniz.

Çeviride hatalar olabilir eğer var ise [email protected] adresine mail yazabilir veya Discord üzerinden ByLunaci#7115‘e yazabilirsiniz.

Ek olarak takıldığınız yerleri forum.wttr.net adresinde konu açabilirsiniz.

Herkese iyi oyunlar, iyi etkinlik kasmalar 🙂