Dronlar !


Uzaktan kumandalı insansız hava araçlarının keşif ve hatta düşman hedeflerine yönelik saldırılar için kullanımı 20. yüzyılın ikinci yarısında kapsamlı bir şekilde incelenmiştir. Drone’ların en parlak dönemi 2000’lerin başında geldi ve bugün dünyadaki herhangi bir modern orduda sahip olunması gereken bir taktik birimdir.

Bir sonraki büyük oyun güncellemesi, savaş dronlarını War Thunder’a getirecek – keşif ve saldırı İHA’ları, yüksek dereceli tank savaşlarının savaş alanlarının üzerinde gezinecek

Yani top tier gerçekci tank savaşlarında bol bol Dronları göreceğiz kısacası. 

 

Gözcü Dronu

Gözcü dronları, araştırılabilir bir modifikasyon olarak tüm seviye VI-VII “hafif tank” sınıfı araçlar için mevcut olacak.

Komutan, savaş sırasında keşif uçağını gökyüzüne fırlatabilecek ve savaş alanını görüntülemek ve düşman araçlarını gözlemlemek için ona geçebilecek.

Küçük bir keşif İHA’sı, savaşın sonuna kadar veya düşürülene veya dronun kontrol edildiği araç imha edilene kadar savaş alanında devriye gezebilecek kadar büyük bir bataryaya sahiptir.

Ele geçirilen noktalarda savaşta yok edilen bir drone’u “yeniden yükleyebilirsiniz”.

Saldırı Dronu

Oyuna eklendiği sırada saldırı savaş uçakları yalnızca Gerçekçi Savaşlar modunda mevcut olacak.

Oyuncunun savaşta aktif eylemler için aldığı belirli sayıda Yeniden Canlanma Puanı için savaşa alınabilir.

Oyuna üç saldırı drone modeli eklendi: SSCB/Rusya için Orion, Çin için Wing Loong 1 ve ABD ve diğer oyun ülkeleri için MQ-1. Saldırı İHA’sı, yerleşik veya kamp yapan rakiplere karşı kullanışlı olan tanksavar güdümlü füzeler taşıyor.

İHA’lar tam fizik parametrelerine, hasar modellerine ve uçuş modellerine sahip olacak. Hem silah hem de füze ile vurulabilirler.

SPAAG, radarları ile insansız hava araçlarına kilitlenebilecek. İHA’lar gerçek hayattaki modellere göre uçar ve manevra yapar, gelen hasar uçuş modelini de etkiler.

Hem izci hem de saldırı uçağı, ilgi alanını uzun mesafeden görmenizi sağlayacak bir hedefleme kamerasına sahiptir. Hedefleme istasyonu, kamera görünümü geçiş düğmesi (varsayılan “V”) ile etkinleştirilir.

Seviye VII araçlar için mevcut olan bazı dronlar, termal imzalarla görülmesi zor hedefleri belirlemenizi sağlayacak termal görüntüleme ekipmanı ile de donatılmıştır.

Drone çağı geliyor! Savaşlarda dronları test etmek için bir sonraki büyük War Thunder güncellemesini bekleyin!

WTTR Yetkili alımları

Öncelikle herkese merhaba, WTTR Topluluğuna yetkili alımları açılmıştır. Yetkilinin alınacağı kadrolar aşağıdaki gibidir.

  • WTTR Topluluk Filosuyla ilgilenebilecek bir Vekil alınacaktır ( Oyun içinde Filodan sorumlu kişi olacaktır. 
  • Discord sunucumuza ise Moderatörler alınacaktır. 
  • Forum’a bir adet (Co-Admin) ve Süper Moderatör alınacaktır, (Kayıt Olan üyeleri aktifleştirme vb yönetimde olacak kişiler) 
  • Blog içi ise yazarlar alınacaktır. 

Yukarıda başvurmak istediğiniz kısımları alttaki iletişim sayfaların herhangi birine konuya başvurmak istediğiniz kısmı yazarak, mesajınızı iletebilirsiniz.

İletişim Sayfamız: https://wttr.net/iletisim/

İletişim Mail: [email protected]

Discord Sunucumuz: https://discord.wttr.net/   ( Discord sunucusunda @ByLunaci ile iletişime geçiniz)

 

WTTR Topluluğunu tek başıma elimden geldiğince geliştirmeye çalışıyorum, ama iş güç derken fazla vakit ayıramadığımdan bir ekip kurma kararı aldım.

Ekibe katılanlara özel olarak kullanıcıadı@wttr.net gibi bir çok özelliğe sahip mail adresleri de verilecektir, mail servisimiz Yandex altyapısında olduğu için tüm Yandex uygulamalarında kullanabilirler.