Dronlar !


Uzaktan kumandalı insansız hava araçlarının keşif ve hatta düşman hedeflerine yönelik saldırılar için kullanımı 20. yüzyılın ikinci yarısında kapsamlı bir şekilde incelenmiştir. Drone’ların en parlak dönemi 2000’lerin başında geldi ve bugün dünyadaki herhangi bir modern orduda sahip olunması gereken bir taktik birimdir.

Bir sonraki büyük oyun güncellemesi, savaş dronlarını War Thunder’a getirecek – keşif ve saldırı İHA’ları, yüksek dereceli tank savaşlarının savaş alanlarının üzerinde gezinecek

Yani top tier gerçekci tank savaşlarında bol bol Dronları göreceğiz kısacası. 

 

Gözcü Dronu

Gözcü dronları, araştırılabilir bir modifikasyon olarak tüm seviye VI-VII “hafif tank” sınıfı araçlar için mevcut olacak.

Komutan, savaş sırasında keşif uçağını gökyüzüne fırlatabilecek ve savaş alanını görüntülemek ve düşman araçlarını gözlemlemek için ona geçebilecek.

Küçük bir keşif İHA’sı, savaşın sonuna kadar veya düşürülene veya dronun kontrol edildiği araç imha edilene kadar savaş alanında devriye gezebilecek kadar büyük bir bataryaya sahiptir.

Ele geçirilen noktalarda savaşta yok edilen bir drone’u “yeniden yükleyebilirsiniz”.

Saldırı Dronu

Oyuna eklendiği sırada saldırı savaş uçakları yalnızca Gerçekçi Savaşlar modunda mevcut olacak.

Oyuncunun savaşta aktif eylemler için aldığı belirli sayıda Yeniden Canlanma Puanı için savaşa alınabilir.

Oyuna üç saldırı drone modeli eklendi: SSCB/Rusya için Orion, Çin için Wing Loong 1 ve ABD ve diğer oyun ülkeleri için MQ-1. Saldırı İHA’sı, yerleşik veya kamp yapan rakiplere karşı kullanışlı olan tanksavar güdümlü füzeler taşıyor.

İHA’lar tam fizik parametrelerine, hasar modellerine ve uçuş modellerine sahip olacak. Hem silah hem de füze ile vurulabilirler.

SPAAG, radarları ile insansız hava araçlarına kilitlenebilecek. İHA’lar gerçek hayattaki modellere göre uçar ve manevra yapar, gelen hasar uçuş modelini de etkiler.

Hem izci hem de saldırı uçağı, ilgi alanını uzun mesafeden görmenizi sağlayacak bir hedefleme kamerasına sahiptir. Hedefleme istasyonu, kamera görünümü geçiş düğmesi (varsayılan “V”) ile etkinleştirilir.

Seviye VII araçlar için mevcut olan bazı dronlar, termal imzalarla görülmesi zor hedefleri belirlemenizi sağlayacak termal görüntüleme ekipmanı ile de donatılmıştır.

Drone çağı geliyor! Savaşlarda dronları test etmek için bir sonraki büyük War Thunder güncellemesini bekleyin!

Danger Zone Güncellemesi 15 Haziran’da geliyor

 

 

War Thunder’ın resmi Forumunda güncellemenin 15 Haziran‘da geleceği duyuruldu, Türkiye saati ile sunucular 11:00’da kapatılıp güncelleme yayınlanacak.

Güncelleme ile gelen yenilikleri Türkçe ye çevirip bloğumuzda paylaşacağım takipte kalın güncelleme için hazırlanın.

Stona‘nın forumda yazdığı metnin Türkçe’si 

Sevgili oyuncular!

15 Haziran, saat 08:00 GMT’den itibaren, “Danger Zone” ana güncellemesinin yayınlanması nedeniyle War Thunder oyun sunucuları kullanılamayabilir. İstemciniz indirilirken geliştirici bloglarını okuyun.

Rahatsızlıktan dolayı üzgünüz.