War Thunder sunucuları patates !

War Thunder sunucuları patates !

Son bir haftadır War Thunder sunucuların da  sürekli çökmeler yaşanıyor, bununla beraber bir çok oyuncu isyan etmiş ve oyun sohbetinden yetkililere küfür etmektedirler.

 Ama bilmiyorlar ki oyun içi sohbeti Gaijing yetkilileri görmüyor ve boşa küfür ediyorlar.

Soruna gelecek olursak;

Kullanıcıların %82 sunucuya bağlanmakta %16‘sı ise oyuna giriş yaparken hatalar ile karşılaşılırken, websitesin de herhangi bir bağlanma sorunu görülmüyor.

Sorunlar tahmini olarak şu sebeplere bağlayabiliriz;

  • War Thunder sunucuları, pandemi döneminden önce küçültülmeye gitmişti fakat, şu sıralar oyuncu sayısı epey artmış durumda ama sunucular halen aynı.
  • Oyuna yeni gelecek olan güncellemenin, arka planda ufaktan yamalar yapılıyor ve mini güncellemeler ile oyunu sürekli güncelleyip sunuculara yük bindiriyorlar.
  • Oyunda ki %50 indirimlerin bitmesine iki gün kaldı ve Maus gibi araçlar tekrar araştırmaya açılınca oyuncu trafiği de fazlasıyla arttı, sunucular bu yükü kaldırmadı.

Ek olarak;

  •  War Thunder geçen günlerde mağduriyet yaşanmaması için, premium hesaplara bir gün ekleme yapmıştı ama premium oyuncuların bir günden daha fazla kayıpları var ekstradan fazla gün veya ayrıcalık verilir mi bilinmez bu konu hakkında bir haber paylaşılmadı.
  • Ayrıca, filo maçların sezonlarının bitmesine az kaldı, çok az puan farkı olan filolar bile takım kuramadıklarından filo maçı atamıyor ve buda farklı bir haksızlığa neden oluyor, bu sezon uzatılacak mı uzatılmayacak mı bununla ilgilide açıklama yapılmadı.

Forum’da tartışmaya katılmak için; TIKLA