War Thunder 1 Nisan Etkinliği Warfare 2077 ve TailSpin

War Thunder’ın yapımcılarının ne kadar şakacı olduklarını biliyoruz, bizleri her zaman şaşırtıp farklı şakalar yapıyor oyun içerisinde, ama bazı günler var ki.

1 Nisan gibi özel şaka gününde oyuna her yıl düzenli olarak yeni modlar ve yeni güncellemeler getirip geçici sürede olsa farklı etkinliklere girmiş oluyoruz. 

Bu sefer iki farklı etkinlik geldi kısaca sizlere kendi deneyimlerimi anlatayım 

Warfare 2077


      Adeta Cyberpunk 2077 oyunundan fırlamış araçlar gibi değil ta kendileri, diyebilirim ilk girdiğimde biraz şaşırsam da daha sonra kontrollere alıştım ve baya zevk aldım diyebilirim, biliyorsunuz War Thunder daha öncede modern tankları oyuna getirmişti gene 1 Nisan etkinliğinde ve daha sonra bir baktık oyuna geldi, ama bunlar gelmez tabi ki o kadarda değil. 

     Oyunda üç çeşit araç veriyor, Tank, Uçaksavar, Ve Taaruz Uçağı veya bombardıman uçağı da diyebilirsiniz hangisi size uygun ise oyunda kontrolle tamamen aynı fazla zorlanmaz bir kaç el oynadıktan alışırsınız ama ekstradan tanklar görünmez olabilir bu özelliğini baya sevdim, tamamen görünmez olmasa da ise kısmen diyebiliriz, oyun basit modda bölgeleri ele geçirip elde tutmak ile ilgili ekranda geri sayım görürsünüz hemen kuytu bir yere geçmenizi öneririm EMP tüm sisteminizi durdurup belli bir süre hareketsiz kalıyorsunuz çünkü. 


TailSpin

    Bu etkinlik hakkında kısaca diyecek olursam, manyak gibi la Cartoon grafikler rengarenk renk gösterisi ve yok etmemiz gereken düşman hava aracı, bir uçakla üç defa çıkma hakkınız oluyor basit hava savaşlarını düşünün ama yok etmeniz gereken hava alanı yerde değil GÖKTE ! 

    Şaka gibi sandım, ama sonra şaka olduğu aklıma geldi ama ses tonlarından tutun harita ve oyun tamamen rengarenk ses tonları komik sinek vızıltısı gibi, uçaklarda minigun var.  İlk girdiğimde la noliy demeden maç bitti video yüklendikten ve işlendikten sonra alttan izleyebilirsiniz, Maksimum kalitede kayıda aldığım için 20 GB Yüklenip işlenmesi zaman alıyor, ama bu modda kahkahalara boğuldum.

    Sanki Fortine ve Valorant birbiri ile çarpışıp War Thunder evrenine sekmiş gibi bu mod yazarak anlatılacak gibide değil o yüzden alta tanıtım videosunu ekliyorum.


    Bu arada yazıdaki görselleri yüksek kaliteli biçimde wttr.net’in galeri sayfasına yükledim, buradan göz atabilirsiniz: TIKLA

    Ve kendi çekmiş olduğum oynanış videosu bekleyin geliyor (20 GB) dosya yüklemek biraz zaman alıyor, ama böyle özel günlerde kaliteli kayıt almak önemli iyi seyirler şimdiden.

(Yeni Güç) Güncellemesi 17 Kasım’da War Thunder’da

War Thunder oyununa gelecek olan büyük güncelleme Türkiye saati ile 17 Kasım 09:00‘da sunucuların kısa süreli erişime kapatılması ile oyuna getirilmiş olacak.

Oyuna yeni eklenecek araçların, yanı sıra bu güncellemeyi Türkiye’de en çok beklemelerin sebebi DLSS 2.0 teknolojisi oluyor, bu teknoloji sayesinde kısaca daha yüksek FPS değeri ve daha canlı grafiklere sahip olup, oyunu rahatlıkla oynayabileceğiz.

DLSS 2.0 Teknolojisi kısaca; 

  • Üstün Görüntü Kalitesi – DLSS 2.0 piksellerin yalnızca yarısını işler ve yerel çözünürlükte görüntü kalitesi sunar. Daha net görüntü ayrıntıları ve kareler arasında iyileştirilmiş tutarlılık için yeni geçici geri bildirim tekniklerini kullanır.
  • Tüm GeForce RTX GPU’larda ve Çözünürlüklerde Harika Ölçeklendirme – Yeni ve daha hızlı yapay zeka modeli, Tensor Çekirdeklerini daha verimli kullanarak orijinaline göre 2 kat daha hızlı işlem yapar ve böylece desteklenen GPU’lar, ayarlar ve çözünürlüklerde kare hızlarını iyileştirip kısıtlamaları kaldırır.
  • Tüm Oyunlar İçin Tek Ağ – Orijinal DLSS, her yeni oyunda yapay zekanın eğitilmesini gerektiriyordu. DLSS 2.0, tüm oyunlar genelinde çalışan genel bir yapay zeka ağı sunuyor. Bu da daha hızlı oyun entegrasyonu ve daha fazla DLSS destekli oyun anlamına geliyor.
  • Özelleştirilebilir Seçenekler – DLSS 2.0 kullanıcılara, görüntü oluşturma çözünürlüğünü kontrol eden 3 görüntü kalitesi modu (Kalite, Denge ve Performans) sunuyor. Performans modu şimdi 4 kata kadar süper çözünürlüğe olanak tanıyor. Bu daha fazla kullanıcı seçeneği ve hatta daha yüksek performans artışları anlamına geliyor.

War Thunder DLSS 2.0 Teknolojisi ile görüntüler;

War Thunder sunucuları patates !

Son bir haftadır War Thunder sunucuların da  sürekli çökmeler yaşanıyor, bununla beraber bir çok oyuncu isyan etmiş ve oyun sohbetinden yetkililere küfür etmektedirler.

 Ama bilmiyorlar ki oyun içi sohbeti Gaijing yetkilileri görmüyor ve boşa küfür ediyorlar.

Soruna gelecek olursak;

Kullanıcıların %82 sunucuya bağlanmakta %16‘sı ise oyuna giriş yaparken hatalar ile karşılaşılırken, websitesin de herhangi bir bağlanma sorunu görülmüyor.

Sorunlar tahmini olarak şu sebeplere bağlayabiliriz;

  • War Thunder sunucuları, pandemi döneminden önce küçültülmeye gitmişti fakat, şu sıralar oyuncu sayısı epey artmış durumda ama sunucular halen aynı.
  • Oyuna yeni gelecek olan güncellemenin, arka planda ufaktan yamalar yapılıyor ve mini güncellemeler ile oyunu sürekli güncelleyip sunuculara yük bindiriyorlar.
  • Oyunda ki %50 indirimlerin bitmesine iki gün kaldı ve Maus gibi araçlar tekrar araştırmaya açılınca oyuncu trafiği de fazlasıyla arttı, sunucular bu yükü kaldırmadı.

Ek olarak;

  •  War Thunder geçen günlerde mağduriyet yaşanmaması için, premium hesaplara bir gün ekleme yapmıştı ama premium oyuncuların bir günden daha fazla kayıpları var ekstradan fazla gün veya ayrıcalık verilir mi bilinmez bu konu hakkında bir haber paylaşılmadı.
  • Ayrıca, filo maçların sezonlarının bitmesine az kaldı, çok az puan farkı olan filolar bile takım kuramadıklarından filo maçı atamıyor ve buda farklı bir haksızlığa neden oluyor, bu sezon uzatılacak mı uzatılmayacak mı bununla ilgilide açıklama yapılmadı.

Forum’da tartışmaya katılmak için; TIKLA